Таг: владика пимен

Владиката Пимен зборуваше за Преспа на трибината на СДСМ(видео)

На трибината во Ресен во организација на СДСМ од циклусот „Агенда 20-24“, посветена на Преспанскиот договор и неговите импликации за развој на...

Владиката Пимен сведочеше за пријателството со ,,духовното чедо“ Богдан Илиески-Бетмен

  Денешното рочиште во судскиот процес за  случајот за насилното упаѓање во Собрание на 27 април минатата година, како предложен сведок од обвинетиот Богдан Илиески,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com