Таг: владо бучковски

Борисов: Нема да ни простат идните генерации ако не најдеме решение...

Сегашните и следните генерации нема да им простат на Бугарија или на Република Северна Македонија што не најдовме компромис што дава перспектива,...

Захариева: Това вето не е вето

Искам да подчертая, че неправилно това се нарича "вето", защото това е неодобрение на преговорната рамка. (Екатерина Захариева, министерка за надворешни работи на...

Димитриевски: Не е целта само да влеземе во Европа, треба да...

,,Не е целта само да се влезе во Европа. Ние во Европа треба да влеземе само како Македонци, горди Македонци и да...

,,Магаре да кандидира опозицијата, ќе победи“-(стара народна)

Пишува: Емилија Лазаревска (додуша ФБ статус, ама нека биде модерно)

За Димитриевски некои ставови на Бучковски се ,,чин на велепредавство“

Градоначалникот на Куманово од редовите на СДСМ, Максим Димитриевски, целосно се оградува од ставовите на специјалниот владин пратеник за Бугарија, Владо Бучковски,...

Бучковски има една година да ги затопли односите со Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 25-та седница го именуваше поранешниот премиер Владо Бучковски за специјален претставник на нашата земја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com