Таг: власт

Низ розовите очила на власта ова ѓубре е невидливо

Од: Емилија Лазаревска -Владата со години ја игнорира еколошката апокалипса покрај патиштата низ Македонија- Состојбата на...

,,Барај ме од понеделник, после референдумот…“, Ружин незадоволен од власта ја...

Александар Ружин, член на ЛДП, граѓански активист и син на познатиот професор и дипломат, Нано Ружин, деновиве на својот ФБ профил искажува револт заради...

Власта и опозицијата се вклучија во акцијата за чистење на...

Речиси во сите општини во РМ, се одвива викенд акцијата за чистење на дивите депонии и напластеното ѓубре. Политичарите овојпат се одзваа на силните и...

ВМРО ДПМНЕ: Власта планира парламентарно насилство со суспендирање на Деловникот и...

Непочитувањето на законите ја урива демократијата во Република Македонија. Парламентарното насилство манифестирано со игнорирање и ограничување на правата на пратениците од опозицијата е осакатување...

Савески: Браво бе Павле, колку те заслепи власта само за 6...

На прашањето дали и ние од Левица, како него, ќе добиеме прекин на обвинителниот процес, Павле Богоевски, нашиот поранешен соборец од Шарената револуција, а...

Груевски:На следните избори планирам да победам и да се вратам на...

Никогаш не сум избегнал покани на СЈО, кога сум добил покана сум се јавил во СЈО, а секогаш при патувањата сум ги известувал дека...

Хан бара демократско предавање на власта и исполнување на Пржинскиот договор

Прво демократско предавање на власта, а потоа и спроведување на договорените реформи, порачува европскиот комесар за проширување Јоханес Хан во интервју за Дојче Веле...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com