Таг: влошени односи

Се заоструваат односите меѓу Белград и Приштина

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, го свика Советот за безбедност заради влошената ситуација на Косово, соопшти неговиот кабинет. Реакцијата на Вучиќ следува по одбивањето на Велика...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com