Таг: ВМРО

Опозицијата бара кризен штаб за Охрид по информацијата на УНЕСКО за...

Охрид за првпат откако е впишан како заштитено подрачја од УНЕСКО во 1979 година, ќе се најде на листата на светско културно...

Млада вмровка се самосликаше со портпаролот на СДСМ(видео)

,,Така личи, за фер кампања! Одиме напред!“-коментираат од СДСМ Pause-0:04Additional Visual SettingsEnter Watch And ScrollClick...

Скандалозен спот на УМС на ВМРО ДПМНЕ во кој на Пендаровски...

Унија на млади сили на ВМРО ДПМНЕ објави невкусен спот со кој сакаат на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата , Стево...

Канзуров: Четници од ВМРО Александров е Бугарин

Тодор Александров повторно ги зовре ,,патриотските“ страсти во Македонија. По прогласувањето на преработката на народната песна за Тодор Александров од Некст Тајм,...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ шири лажни вести на пресови, па ги брише

Вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, која беше последен класичен пример на ширење лажни вести, со наслов „Зошто Заев се уште молчи за скандалот...

СДСМ-не успеа насилничкото сценарио, ВМРО ДПМНЕ-линчот на Миле и Спиро е...

,,Не успеа обидот на Христијан Мицкоски, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку насилничко сценарио да создадат криза, да го дефокусираат вниманието на јавноста...

ВМРО ДПМНЕ: НАТО е успех на ВМРО ДПМНЕ, Заев го свитка...

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за НАТО за Република Македонија и смета дека ова претходно го...

ВМРО ДПМНЕ: Функционери на СДСМ со државни ресурси одат на партиски...

,,СДСМ ја поистоветува државата со партијата. Прави класична злоупотреба на државни ресурси за партиски цели. Граѓаните им ги плаќаат...

ВМРО ДПМНЕ за првпат му оддаде почит на Киро Глигоров

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Владимир Ѓорчев, пратеник во Собранието на Република Македонија и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, положи цвеќе и...

ВМРО на Каракачанов се финансирала од парите на Македонците за бугарски...

  Потпретседателот на владата  и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов и неговата партија ВМРО, се во центарот на скандалот кој вчера избувна со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com