Таг: Вода

Скопјани вечерва ќе добијат вода

Саниран е дефектот на пукнатата цевка и од 21 часот полека ќе почне да се пушта водата, велат од ЈП „Водовод и...

Во Кавадаречко и Росоманско 5 % од населението користи неисправна...

Во Кавадарци најголем дел од населението пие исправна вода , додека само пет отсто добиваат хемиски и бактериолошки...

Концесионерите во Црвена Вода го уништија локалниот пат

 Жителите од селото Црвена Вода, општина Дебрца, најавуваат селско востание ,,со сите средства“ доколку државата, во најитно време, не преземе мерки да...

Охридско Езеро е полно како око (фото)

Во Охридското Езеро и натаму се влеваат поголеми количини вода од оние што се излеваат,што доведе до ситуација, во моментов, нивото од 693,96 метри...

Вардар претворен во пловна депонија(видео)

Дождот го зголеми водостојот на Вардар. Надојдената вода патем го собра сето ѓубре и срам на жителите на Република Мкедонија, кои го преполнија коритото...

Владата не даде согласност за покачување на цената на водата од...

На денешната седница владата го разгледа Тарифникот за утврдување на цените на водни услуги на ЈП за водоснабдување "Студенчица" Кичево, за снабдување со сурова...

Сметките за вода во Скопје ќе бидат повисоки за 1,23 денари...

 Од февруари или март жителите на Скопје ќе добиваат повисоки сметки за вода. За метар кубен  ќе плаќаат 1,32 денари повеќе во споредба со...

Вардар почна да се излева од коритото, градбите во реката ја...

Галиите, мостовите и градежниот шут во коритото на Вардар, ја намалуваат заштитата од поплави за 50% односно, опасноста од поплави е на нивото од...

Од први јануари ќе се формираат нови цени на водата

До 15 ноември Регулаторната комисија за енергетика ќе го изработи тарифникот за водни услуги што од 1 јануари идната година ќе мораат да го...

Жители на Усје се жалат на квалитетот на водата, бела како...

Вака изгледа водата за пиење од чешмите во скопската населба Усје. Жителите кои ни ја испратија оваа фотографија, велат дека неколку недели имаат проблеми...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com