Таг: водно

Кога одат на Водно со себе носат црни вреќи за собирање...

Не се сите исти. Група млади луѓе, ентузијасти, вчера ги изненадиле и своите родители кои отпосле разбрале дека нивните деца, 5 другари,...

Изминатиот викенд се изречени 76 казни за непрописно паркирање на Водно

За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот,...

Не паркирајте на Водно!-ќе има засилени контроли

Поради метежот од возила што минатиот викенд се создаде на Водно, градските инспектори за патен сообраќај викендов ќе вршат засилени контроли во...

,,Убавините“ на Водно (фото вест)

Фотографии: Бранко...

Трасата за гасоводот низ Водно како автопат (видео)

Неформалната група Го сакам Водно, на својот ФБ профил објави и фотографии од досегашниот изглед на искоаната траса за потребите на гасоводот. Тие и натаму...

Со забрана за пристап продолжуваат градежните работи на Водно

Граѓанските активисти кои дежураат на Водно за да спречат продолжување на изградба на трасата за гасовод, објавија дека од фирмата изведувач постабиле табла со...

Макрадули: Водно го заштитивме, гасификацијата продолжува (видео)

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, и...

Влада: Нова траса за гасоводот низ Водно не е возможна

Владата на РМ одговори на барањето на повеќе еколошки организации, кои се разочарани заради продолжувањето на работата на Водно за гасоводна траса кон западна...

Багерите ја утврдуваат истата траса за гасоводот преку Водно и покрај...

Во ек на летни одмори, багерите по налог на Македонска енергетска заедница, продолжиле да работат на сртот на планината Водно по истата траса за...

Овој викенд автомобилски трки на Водно

Во организација на АКК Примо авј Пролет на 9 и 10 јуни на Водно ќе се одржи ридско-автомобилската трка која ќе се бодува во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com