Таг: водовод

Плаќајте и пријавете состојба со водовод од дома

Соопштение на ЈП ,,Водовод и канализација: ,,ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, согласно новонастаната ситуација со коронавирусот во нашата...

Со сметкита на ,,Водовод“ секое семејство ќе добие упатство за правилно...

Градската адмнистрација започна со нов концепт за третирање на комуналниот отпад и хигиената со кој треба значително да се намали нередот...

Раководител во тетовски ,,Водовод“ нападнат на работното место

-Шеесет и четиригодишниот С.А. од тетовското село Пирок, вработен во ЈКП„Тетово", на 27 август 2019 година пријавил дека дента околу 12 часот...

Скандалозноста на соопштението на скопски Водовод и обидот да се заташка...

  Вчерашното соопштение на ЈП ,,Водовод и канализација“, е пример како не треба да се информира јавноста и зошто тоа претставува обид за манипулација со...

Отпуштените од ,,Водовод и канализација“ биле од Пустец вработени пред избори...

Во врска со информацијата која што денеска беше пласирана во јавноста дека ЈП Водовод и канализација - Скопје донело незаконита одлука за престанок на...

Митаноски: Отидов во Вевчани да му честитам на градоначалникот затоа што...

Вечерва(10.11.2017) бев во Вевчани на отворањето на изложбата - уметнички фотографии, со наслов „Часовникот“, на мојот пријател Анастас Ќушкоски, вевчанец, голем ерудит, познат драмски...

Трајановски не смее да го смени директорот со лажна диплома...

СДСМ побара градоначалникот  Коце Трајановски веднаш да преземе мерки против директорот на ЈП Водовод и канализација, кој има лажна и невалидна диплома. Коце Трајановски...

На синдикатот на ,,Водовод..“ не му пречи лажната диплома на...

Наместо одговорност и итно разрешување на директорот на Водовод и канализација Александар Атанасов по невидениот скандал со неговата лажна диплома, инструирани и поданички синдикалци...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com