Таг: водоча

Заеви традиционално на Божик во Водоча со порака дека одговорноста стои...

,,Секој од нас лично ја има можноста да го послуша гласот на совеста. Секој може да се надрасне себеси и уште поопределено...

Зоран Заев со сопругата Зорица беа на литургија во манастирот Водоча

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица, присуствуваа  на божествената литургија во црквата Св. Леонтиј, во манастирот во Водоча, Струмица.

Заев за Божик во манастирот во Водоча, Иванов, Шилегов и Мицкоски...

,,Овој празник потсетува да се подготвиме, да направиме место во нашите срца, да го исполниме со радост и љубов, зашто радоста е темел на...

Премиерот Заев доби орден од МПЦ – ОА

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев го пречека Претседателот на Владата на Република Бугарија, Бојко Борисов во Водочкиот манастир, во присуство на...

Срдечно и со силна прегратка, Заев го пречека Борисов во Водоча(видео)

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов на својот ФБ профил објави видео со информација дека  македонскиот премиер Зоран Заев, го пречекал во манастирот  „Свети Леонтиј“,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com