Таг: возила

Општина Гази Баба започна акција за отстранување на хаварисани возила

Општина Гази Баба започна акција за отстранување на хаварисаните возила од јавните површини. Општинскиот инспекторат, акцијата ја започна од населбата Автокоманда, населено место од...

Возилата ќе подлежат на еколошка категоризација и ќе имаат еколошка налепница

Министерот за економија Крешник Бектеши и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски   на средбата со здруженијата на такси превозници ја информираа јавноста со предлог...

Насилник намерно ги оштетил возилата на градоначалникот Шилегов и неговата сопруга

На 18.04.2018 година во 23,10 часот, лицето Ш.Ј. (49) од Скопје пријавила дека во периодот од 17,00 до 22,00 часот на 18.04. на ул....

Богдановиќ: Од денеска редовно ќе се отстрануваат возилата под мостот ,,Гоце...

,,Граѓаните реагираа на непрописно паркирани возила под мостот „Гоце Делчев“ „Ова не е паркинг простор. Возилата се паркирани и во зеленило и е затворена пешачката...

Општина Центар со пајак ги отстранува непрописно паркираните возила

,,Во тек е голема акција за отстранување на сите непрописно паркирани возила во Дебар маало и Парк. Во акцијата се вклучени ЈП ПОЦ, ЈП...

Завеани возила и патишта низ Македонија,сообраќај во прекин, снежни наноси

Сообраќајот низ цела држава се одвива во тешки зимски услови и со затворени сообраќајници, завеани возила на повеќе патни правц,и, силен ветер и наноси...

Сообраќајот на автопатот Скопје -Велес во прекин во двата правци

Снегот што врне во сите краишта на државата, предизвика бројни проблеми во сообраќајот. Заради излизгани и попречени возила во двете насоки на автопатот Велес-Скопје,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com