Таг: возрасни

Филипче: Хоспитализацијата на пациенти не зависи од возраста

Од 107 ковид пациенти ГОБ ,,8 септември“, 38 се на возраст од 68 до 88 години, информираше министерот за здравство, Венко Филипче,...

Судска пресуда во Италија ќе ги остави 30 годишните ,,деца“ без...

Во Италија е донесена историска пресуда, пишуваат италијанските медиуми. Имено, судот пресуди против барањето на една мајка, таткото на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com