Таг: воз

Маж уапсен во воз во Англија поради неносење маска и отпор...

Драматична снимка од апсење на 34 годишен патник во воз во Англија кој не носел заштитна маска, одбивал да стави, го навредувал...

Возот во Битола поминува без спуштена рампа и светлосна сигнализации

Возот во Битола поминува низ отворени железнички премини во населено фреквентно подрачје без никакав сообраќајна сигнализација. Возачи кои се движат редовно преку...

Загина полициски службеник по удар на товарен воз во неговото возило...

Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба загина во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија...

Еден од патниците успеал да излезе од возилото пред да удри...

На 22.07.2018 година околу 11,45 часот во с.Романовце-кумановско на обележан железнички премин со поставени сообраќајни знаци, товарен воз кој сообраќал на релација Табановце-Гевгелија удрил...

Час и 10 минути доцнел возот затоа што машиновозачот несакајќи ги...

Овие клучеви што останале на пултот во кабината на машиновозачот од утринскиот воз кој во 6 часот и 42 минути тргнал од Скопје за...

Случај ,,иконовоз”: Тенк на шините

Што е травестија? Буквално, преведено од италијански јазик тоа значи-пресоблекување. А травестија како пародиски жанр постигнува ефект на комедија-односно расчекор меѓу содржината и формата-пишува...

Србија не исклучува испраќање војска во Косово

  Претседателот на Србија Томислав Николиќ изјави дека не е исклучена можноста за испраќање на српска војска во Косово и Метохија заради заштита на српското...

Српски воз на раздорот(видео)

Возот кој во сабота(14.01.2017) тргна од Белград кон Косовска Митровица рано утрово околу 4 часот се вратил во Белград. На патувањето долго 19 часа, возот...

Воз излета од шините по удар во украден банкомат оставен на...

Разлетани пари наоколу по ударот на воз во украден банкомат оставен на шините на западот во Германија. Оваа невообичаена случка ги збуни како...

Во судир на возови кај Нови Сад 22 лица се повредени

Дваесет и две лица се повредени, од кои 4 потешко во судир на патнички и товарен воз на пруга кај Нови Сад, кога при...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com