Таг: вонредна

Вонредна состојба во Етиопија

Владата на Етиопија денес прогласи вонредна состојба која стапува на сила веднаш. Причина за тоа се насилствата што се случија во текот на неделава...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com