Таг: војна

МВР објави ВИДЕО од апсењето на седуммината обвинети за тероризам и...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Лишени се од слобода 7 македонски државјани за учество во војните...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Еди Рама во војна со албанската Академија на науки

Албанскиот премиер, Еди Рама, деновиве ги интензивираше нападите и критиките врз  албанската Академија на науки, откако пред две години побара да се реформираат, во...

Актерот Владо Јовановски навредува, плука и посакува војна

,,ФАУСТ ОД МУРТИНО ПОТПИШАЛ! Своерачно го потпишал договорот. Го потпишал со крвта на загинатите бранители, од сегашните и минатите војни. На тој слуга, гласот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com