Таг: Во фокусот

Мијалков со борни коли и автомат барал послушност и прислушување

од Симо Груевски   Во услови на зголемен интерес кај граѓаните за работата на специјалното јавно обвинителство (СЈО), јас како еден од поинформираните за случувањата со...

Фамилијарни бизниси и политички врски

Кој е сопственик на елитните куќи и имоти на Водно што ги фотографираше истражителот на СЈО? Серјожа Марков, адвокат  чија адвокатска канцеларија ,,Марков и...

Судот ги одбива сите барања на СЈО за ,,Трезор”

Основниот суд Скопје 1 ги одби сите барања на Специјално јавно обвинителство за осомничени во случајот ,,Трезор". Отфрлено е барањаето за изземање на судија. Во...

Бебе и неговото спасување ја расплакаа новинарката

Новинарката на BBC, Кејт Силвертон се расплака во живо на програмата по емитување на снимката на спасување на едно бебе од урнатините по бомбардирањето...

Богоевски: Да, јас бев на протестот!

На 5-ти октомври е закажано судењето на еден од најекспонираните учесници во Шарената револуција, Павле Богоевски. Тој вели дека Зврлевски не мрдна со малиот прст...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com