Таг: во фокус

Тодороска: Не се удирајте во гради со Ќосето, тој убивал...

Еднаш имав можност да се видам со две деца од УМС на ВМРО ДПМНЕ. Едниот од нив ми раскажа дека бил голем вљубеник во...

Судскиот процес ,,Тврдина2″ се одвива зад затворени врати

Подготвителното рочиште за судскиот процес ,,Тврдина2,, се води без присутво на медиуми, откако судијата Лидија Петровска не дозволи снимање, потоа на барање на одбраната...

АКО.мк ви ја честита Новата 2017 година

  Почитувани, бидете среќни, здрави, хумани, позитивни, праведни, чесни и според мене најважно-искрени, прво кон себе, па кон другите. Секако и богати. Лага е дека...

Потрошени десетици милиони евра за садење, ефектот никаков

Од 50 до 70 милиони денари, просечно еден милион евра, чини една акција Ден на дрвото. Акцијата се организира од 2008 година, на почетокот...

Тетово и Скопје најзагадени градови во Европа

Моменталната состојба со загадувањето на воздухот е критична  и алармантна. Над максимално дозволеното ниво, односно енормно загадени се Лисиче, Гази Баба и Ректорат во...

Ќе се ослободи ли конечно ССМ од Живко Митревски?

По шестгодишно ,,лидерување,, на Живко Митревски и целосно пасивизирање на Сојуз на синдикати на Македонија, конечно нешто се случува во најстарата и најголема синдикална...

Заев побара судењето за ,,Поткуп” да се одложи по изборите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дојде на закажаното судење за случајот наречен „Поткуп“, но сам без неговите адвокати кои не се појавија, па судењето...

Во Скопје не се дише!

Утрината Скопје осамна во густа магла. Најновите податоци од мерењето на квалитетот на воздухот покажуваат многу високо ниво на PM (пи-ем) честичките кај мерните...

,,Таргет” или директно во целта

  Десет лица порано вработени во УБК , а дел и сега на работа во Управата, искористувајќи ја службената положба и овластување, потешко ги повределе...

ИСИЛ го срамни со земја историскиот град Нимруд

Три дена откако ирачките сили ги протераа борците на ИСИЛ од древниот ирачки град Нимруд, фоторепортерите и камерманите на турската новинска агенција Анадолија кои...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com