Таг: врба

,,Врба“ премиерно прикажан во Скопје,во публиката претседателот Пендаровски,обвинителките Ристоска и Фетаи,...

Вчера, 1 ноември,во Скопје во салата на македонска Филхарменија, беше официјалната премиера на новиот филм на Милчо Манчевски,,,Врба“. Светската...

Екипата на ,,Врба“ на Милчо Манчевски на црвениот килим во Рим

Синоќа, на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ од Милчо Манчевски. Премиерната...

Филмот на Милчо Манчевски ,,Врба“ ќе биде поддржан од Агенција за...

Долгометражниот игран филм со македонски мнозински удел, кој ќе го снима режисерот Милчо Манчевски со работен наслов п „Врба“ во продукција на „Сектор филм“,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com