Таг: временска прогноза

Снежна покривка низ Македонија

Поголем дел од нашата држава е прекриена со снежна прекривка. Денеска ќе биде облачно, студено и ветровито со...

,,Бисерите “ на Ацо Станковски инспирација и за временската прогноза

Сончево време, со висока облачност очекуваме денеска низ земјава. Токму високата облачност која ќе биде на висина помеѓу 9 и 10 километри ќе биде...

Во наредните денови зголемување на температурата, јужен ветер и дожд

Прогнозата за наредните денови на УХМР е дека од денеска, 13.01.2017, па во наредните три дена ќе дојде до зголемување на температурите , како...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com