Таг: Временска

Пристигна снежниот бран во Македонија

Поголем дел од територијата на нашата земја е зафатен од снежен бран. Од Управата за хидрометеоролошки работи известуваат дека снег паѓа на планините, на...

Есен со ноќни зимски температури

Утрово во нашата земја се измерени температури под нулата, а најстудено беше во Берово со -7 степени, потоа Маврово и Лазарополе -6, Крива Паланка...

Времето денеска

Времето денеска ќе биде облачно и магливо наутро, ведро во текот на денот. Сосема мала облачност, претежно во околината на планините во западниот регион се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com