Таг: време

Забранет сообраќај на повеќе патни правци во источна Македонија

(обновено)Последен извештај на АМСМ од 8 часот и 45 минути: ЗАБРАНИ ЗА СООБРАЌАЈ:Денес од 07:50 час.регионалниот пат Кратово- Пробиштип е во прекин во двата правци...

Снег на Попова Шапка

(обновено)На Попова Шапка, најголемиот и најпознат македонски зимски туристички центар, вчера започна да паѓа снег на радост на многубројните туристи и викендаши кои престојуваат...

Облачно и посвежо

4-ти октомври, вторник ќе биде облачно, ветровито на места и посвежо. Минималната вредност на температурата ќе се движи од 9°С до 12°С...

Сончев есенски четврток

Последниот четврток во септември ќе биде сончев и топол. Наутро ќе биде ведро и малку студено. Слабо, локално котлинско замаглување е можно во периодот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com