Таг: Вселенскиот Патријарх

Претседателот Пендаровски писмено од Вселенскиот Патријарх побара еднаквост во православниот христијански...

,,По повод почетокот на Новата црковна година, упатив писмо доНеговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх, изразувајќи срдечни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com