Таг: вуксановиќ

Вуксановиќ: Не сум изгладнет, неизбричен и не спијам по паркови и...

По измислениот тект на српски Курир, таблоиден медиум во Србија, поранешниот министер за образование Слободан Вуксановиќ во времето на Воислав Коштуница, за Б92 изјави...

Српски ,,Курир” поранешниот министер Вуксановиќ го направи бездомник, тој професор на...

Интересен развој доби приказната за поранешниот министер за образование Слободан Вуксановиќ, кој според ,,шокантната" приказна на српски ,,Курир,, во меѓувреме станал -бездомник. Се разбира...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com