Таг: Газа

Израел ги затвори Западниот брег и Газа

Минатата ноќ Израел ги затвори палестинските територии, Западниот брег и појасот Газа, пред еврејската Нова година која се слави до вторник. Палестинските територии ќе бидат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com