Таг: георги константиновски

Почина големиот македонски архитект Георги Константиновски

На 8 декември почина големиот македонски архитект, Горги Константиновски, објави специјализираниот портал за македонска архитектура МАРХ. Неговиот лик и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com