Таг: гинекологија

МЗ:На ГАК нема ниту една родилка позитивна на Ковид 19

Министерството за здравство реагираше на вчера објавена вест во некои медиуми дека на Гинеколошко-акушерската клиника има 20 родилки позитивни на Ковид 19....

За 24 часа на гинекологија во Битола се родија 5 бебиња

Вработените на Одделението за гинекологија во Битола, се пресреќни поради раѓањето на 101 бебе од почетокот на годината. Уште повеќе што за...

Нови инкубатори за новороденчиња во Гинекологија,Заев ги повика сите да помогнат

  ,,Денеска сме овде на Клиниката за гинекологија и акушерство за убава работа, да обзнанам пред граѓаните и јавноста на Република Македонија дека најавените инкубатори,...

На Гинекологија од почетокот на годината починале 127 бебиња

На ГАК  во Скопје , од почетокот на годината до 30 септември полинале 127 бебиња, објави денеска директорката на ДСЗИ Ирина Сотирова Бухова. Но...

Со свој камен по глава:СГС ја избрка Андоновска од ВМРО...

Неделникот ,,Република“ објави видео , како што го нарекуваат, од скандалот што се случил пред Клиника за гинекологија. Имено, приватното обезбедување на Клинички, СГС, не...

Се породила во својот автомобил пред вратите на Клиника

Млада жена која добила породилни болки не успеала да стаса до Клиниката за гинекологија во Клинички центар во Скопје, туку своето дете го родила...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com