Таг: глава

12 годишно момче од Нови Сад му забил на куче клинец...

Денеска во полициска станица во Нови Сад бил донесен 12 годишник со неговата баба која му е старателка, бидејќи е идентификуван како...

МВР објави снимки од паднатиот авион на Солунска глава(видео)

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека четворицата патници од авионот кој вчера полета од Охрид за Софија се починати. „Вчера,...

Настраданата Калина Корнажева е од познато бугарско адвокатско семејство

Адвокатката Калина Корнажева Бошнакова, која вчера загина со своето семејство во авионската несреќа на Солунска глава, е од познато адвокатско семејство во...

Стојанче Ангелов кршеше ќерамиди со глава(видео)

Стојанче Ангелов, поранешен полициски генерал, учесник во воениот конфликт 2001, претседател на ,,Достоинство“, сега вработен во М-НАВ, се пофали на ФБ дека...

Гостиварец загина од арматурен профил кој падна врз него од камион...

  Денеска околу 13 часот во Гостивар се случила несреќа помеѓу патничко моторно возило со кое управувал четириесет и осум годишен гостиварец и товарно моторно...

ВИДЕО: Босанец со глава искрши 111 бетонски блокови

Младиот босански таеквондо шампион Керим Ахметспахиќ постави нов светски рекорд и истовремено влезе во Гинисовата книга на рекорди откако со глава успеа да искрши...

ИД нуди милион долари за главата на данската студентка

Откако минатото лето данската студентка Јоана Палани отиде во Сирија да се бори против Исламска држава, таа сега се наоѓа во затвор и и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com