Таг: глас на америка

Лазаревски: Зачуден сум зошто моето враќање во МВР е блокирано

Во интервју за Глас на Америка, еден од двајцата свиркачи кои ги предадоа ,,бомбите“ со нелегално прислушуваните разговори, Ѓорѓи Лазаревски, меѓу другото, зборува за...

Џон Лампе:Ситуацијата во Македонија не дава многу надеж(видео)

Во Вудроу Вилсон центарот во Вашингтон за перспективите на Балканот зборуваше експертот Џон Лампе, добар познавач на приликите на Балканот-пренесува  — Глас на Америка.   Лампе...

Нема промена во американската политика кон Македонија, State Department го поддржува...

Појаснување за американската политика во Македонија од вршителот на должност портпарол на Стејт департментот Марк Тонер. Американскиот Стејт департмент ја поддржува работата на Амбасадорот Џес...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com