Таг: глобал

Започна процедура за санирање на штетите од пожарот во Глобал

Со цел брза и координирана акција за обнова на Глобал во Струмица, денеска е формирано Координативно тело во кое членуваат претставници...

Премиерот Заев повика на акција и солидарност за опожарениот Глобал

Премиерот Зоран Заев, денеска со запозна со штетата направена од големиот пожар во ТЦ Глобал во Струмица. ,,Со голема...

Пожарникарите што гасеа во Глобал објавија фотографии од внатрешноста на објектот

По неколкучасовна борба со огнот што синоќа пред полноќ го зафати трговскиот центар Глобал во Струмица, над 50 пожарникари успеаја да го...

Поддршка, но и сеир, злоба и говор на омраза на социјалните...

,,Арам пари“, ,,ГоспоТ(д) гледа“, ,,Божја правда“, ,,Зајче гледај“...се само некои од коментарите на социјалните мрежи под текстовите кои известуваат за големиот пожар...

Пожар уништи голем дел од трговскиот центар Глобал во Струмица

Пожар кој избувна во еден од надворешните дуќани во ТЦ Глобал во Струмица се прошири и зафати голем дел од внатрешноста. Гореа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com