Таг: говори

Стотици автобуси од внатрешноста како поддршка на маршот ,,ЗА европска Македонија“...

Голема колона поддржувачи на референдумот маршираа низ улиците на Скопје , за да дојдат пред седиштетото на ЕУ. Низ улиците може да се забележат стотици...

На Илинден се ,,пукаше“ од два фронта(видео)

Државниот врв на најголемиот македонски празник Илинден, излезе со сосема различни пораки за иднината на Македонија. Премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието Талат...

Факели и пораки за крај на протестот

По два часа протестирање пред Собрание на РМ, заврши собирот на Шарената револуција и поддржувачите на работата на СЈО. Неколку илјади демонстранти, мирно и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com