Таг: гордон бенкс

Видео: Минута молчење за Гордон Бенкс и жртвите од теористичкиот напад...

Натпреварот меѓу Англија и Чешка започна со минута молчење за неодамна починатиот Гордон Бенкс но и за жртвите од терористичкиот...

Видео: Почина Гордон Бенкс, голманот со „одбраната на векот “

Гордон Бенкс поранешен легендарен голман на Англиската фудбалска репрезентација почина на 81 година во Шефилд. Бенкс со Англија стигна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com