Таг: горна

Атина го испратила пакетот за името во Скопје, Коѕијас ги претпочита...

  IEFIMERIDA.GR 17 | 03 | 2018 Атина веќе ги испрати своите предлози до ПЈРМ пред посетата на Никос Коѕиас во Скопје на 22-ри март, известуваIEFIMERIDA.GR . Министерот...

Предлозите за името се Северна, Горна, Вардарска и Република Македонија(Скопје)

Ова за Ројтерс го изјави премиерот Зоран Заев. ,,Предлозите се Република Северна Македонија, Република Горна Македонија, Република Вардарска Македонија и Република Македонија (Скопје). Референдумот ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com