Таг: градба

Продолжен мораториум за 31 ДУП и издавање нови дозволи за градба...

Советот на Општина Центар на вчерашната 21-ва седница одлучи да го продолжи мораториумот за градби на територија на општината. Со мораториумот, 31 ДУП се враќаат...

Аеродромци повикуваат на протест по продолжувањето на градбата на зградата кај...

Жители на Аеродром кои живеат околу Мајчин дом, не можат да се помират со изградбата на уште една деветокатница, на зеленилото кое во меѓувреме...

Паднаа незаконски изградените згради пред општина Охрид, се бара мораториум за...

На протест пред општина Охрид, граѓани побараа  локалната самоуправа итно да се заложи за прогласување на мораториум за градење покрај Охридско езеро, според препораката на...

Стопирани градежните активности за сообраќајница на шеталиштето на кејот на...

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com