Таг: градежна офанзива

Спасовски: Градежна офанзива во Крива Паланка, се реконструираат градскиот плоштад и...

Владината делегација, на чело со техничкиот премиер, Оливер Спасовски, заедно со домаќините во Крива Паланка, градоначалникот Борјнчо Мицевски, извршија увид во...

Мисајловски од ВМРО ДПМНЕ со фотографија од велосипедска патека од Германија...

Поранешниот министер за градежништво во владата на Груевски, Вадимир Мисајловски, сега висок партиски функционер, се обиде со фотографија од велосипедска патека во...

Старата скопска чаршија е под целосна градежна офанзива

Старата скопска чаршија станува нова жртва на градежната експанзија и алчноста за профит. На местата на малите двокатни куќи се почесто...

Празнична градежна тортура на парцелата кај ,,Мајчин дом“ во Аеродром

Жителите од општина Аеродром, кои живеат непосредно до градежната парцела до ,,Мајчин дом“ , се жалат дека катадневно трпат вистинска тортура од градежната механизација...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com