Таг: градење

Орце Камчев сака да гради кај Мајчин дом со помош на...

Орце Камчев и други сопственици на фирми блиски на ВМРО ДПМНЕ ќе градат објекти кај Мајчин дом, заради што градоначалникот на Аеродром Ивица Коневски...

Аеродром загаден заради градењето и исечените зелени површини

,,Недозволиво за еден градоначалник и една локална власт е да го загрозат здравјето на своите сограѓани. Тоа го направија Ивица Конески и советниците од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com