Таг: градимир јовановиќ-киби

Почина бардот на радиското новинарство и водителство Градимир Јовановиќ

Вчера во Скопје во 81 година од животот, почина Градимир Јовановиќ – Киби, бардот на македонското радио новинарство и водителство.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com