Таг: гради

Цаноски ќе вложи 60 милиони евра во повторната изградба на ,,Космос“

Станбено-деловниот комплекспознат какао ,,Космос“ на Фијат Цаноски, повторно почна да се издигнува на старото место во населбата Ќерамидница близу универзитетот ФОН во...

Албанскиот бизнисмен Самир Мане најави изградба на мини-град на местото на...

Еден од најбогатите бизнисмени од Албанија, Самир Мане, вчера во емисија на ТВ Клан, најави дека во мај ќе започне изградбата на инвестициски комплекс...

Талат Џафери во Брисел со Македонија на градите

Талат Џафери им ја затвори устата на критичарите кои го нападнаа заради ставеното знаменце на Република Албанија на неговата работна маса во претседателскиот кабинет...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com