Таг: градоначалник

Градоначалникот на Виена помина цел ден со комуналците за да види...

Градоначалникот на Виена Michael Ludwig пред неколку дена беше со комунална служба низ улиците на градот. Тој е хиперактивен градоначалник и не...

Хаос во Будва, уапсени градоначалникот и неговите соработници(видео)

Градоначалникот на Будва, Марко Царевиќ, претседателот на собранието на општината, Крсто Радовиќ, менаџерот на општината, секретарот за инвестиции и други функционери се...

Се урива нелегално изграденото ѕитче во ,,Градиште“ што се наоѓа до...

,,Започнаа активностите за отстранување на нелегално изградениот ѕид во авто – кампот „Градиште“. Градежен, комунален инспектор и инспектор за...

Градоначалникот Георгиевски ги смирувал жителите затоа што мислеле дека приведените се...

По вчерашниот немил настан кога поголема група жители на Синѓелиќ излегоа да протестираат во полициски час затоа што полицијата приведе тројца...

Македонката Емилија Стерјова избрана за градоначалник на Вителси во Мелбурн(видео)

Емилија Лиза Стерјова е првата Македонкаизбрана за градоначалник на општината Вителси во градот Мелбурн, Викторија. Покрај тоа, таа е и најмладата...

Албанската опозиција тврди дека градоначалникот Бабани има криминално досие во Македонија

По доставеното барање од опозициската Демократска партија, која тврди дека новиот градоначалникот на општина Вау Дејес, Марк Бабани, има криминално досие,...

Градоначалникот на Крушево и комуналците го исчистија местото на прославата

По завршувањето на манифестацијата за одбележување на празникот Илинден јавното комунално претпријатие „Комуна“ започна со чистење на целиот простор на Мечкин Камен....

Поранешен градоначалник на Техеран е осуден на смртна казна поради убиство...

Поранешниот градоначалник на Техеран и еден од потпретседателите на Иран, е осуден на смртна казна поради убиство на својата сопруга, јави...

Српската полиција го уапси целото раководство на општина Пожега

Градоначалникот, претседателката на Советот, како и неколу нивни блиски соработници, вчера беа уапсени во акција на полицијта поради злоупотреба на службена положба...

Започнаа протести во Истанбул поради одлуката да се прегласува изборот на...

Големо незадоволство владее во Истанбул по одлуката на Врховната изборна комиссија да ги поништи локалните избори за градоначалник на кои победи опозицискиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com