Таг: градски парк

30 дена притвор за чичкото што ги малтретираше внуците во Градски...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...

Од идниот викенд мобилни продавачи на 21 локација во Градски парк

Град Скопје од следниот викенд воведува ред за локациите и површината на која ќе може да работат мобилните продавачи, по реакциите на посетители...

Реновирана е познатата школка во Градски парк

Познатата школка во Градски парк, е подготвена за нови дружења и музички доживувања, велат од Град Скопје, кои ја обновија и реновираа...

Вандали ја уништуваат секоја нова опрема и идеја во Градски парк

Ниту една нова опрема не може да преноќи во Градски парк. Ноќеска е уништена инсталацијата на исечените дрвја. Овие минимални интервенции ги разубавија исечените стебла,...

Комунални редари во Градски парк ги опоменуваа минувачите отпадот да го...

Комуналните редари денеска беа на терен во Градскиот парк. Како што информираат од Град Скопје, комуналните редари на Град Скопје денеска биле во редовна контрола...

Градоначалникот на Крива Паланка ги информираше граѓаните само за едно исечено...

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, ги собра симпатиите на социјалните мрежи, затоа што преку нив ја информираше јавноста во Крива Паланка само за...

Концерт на Македонска филхармонија и африканскиот џез музичар Феми Кути во...

Македонската филхармонија вечер од 21 часот во Градскиот парк ќе одржи концерт со познатиот африкански џез-музичар Феми Кути, кој во Скопје доаѓа со неговиот...

Страшна глетка од Градски парк по славењето на 1 Мај (фото...

Градскиот парк во Скопје, утрината изгледаше вака: Ова е само дополнително влошување на драматичната состојба со одржување на чистотата во градовите, населбите и во цела...

Град Скопје ќе даде 4.500.000 денари за реконструкција на две површини...

Град Скопје започна со уредување на зеленилото во Градски парк ЈП „Паркови и зеленило“ по налог на Град Скопје поради поволните временски услови почна да ја...

Градски парк утрината

Овој автомобил утрината се уште стоеше во еден од каналите со вода во градскиот парк во Скопје. Фотографијата можеше да се забележи на социјалната...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com