Таг: граничен премин

Еден поглед, илјада зборови (фото вест)

Вицепремиерот Бујар Османи го гледа српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ, за време на потпишувањето на договор за нов граничен...

Хади Османи од СДСМ му реплицира на Бујар Османи од ДУИ-Белановце...

Хади Османи од СДСМ , кој воедно учествува во формирање на огранок на оваа партија во Липково, реагира на видео пораката на Бујар Османи...

Граничниот премин Богородица трет ден затворен за сообраќај

Доколку имате намера да одите во соседна Грција, ттреба да се упатите или кон Дојран или кон Битола на граничниот премин Меџитлија, бидејќи заради...

Граничниот премин Евзони блокиран со трактори

Втор ден преминот Евзони на македонско -грчката граница е затворен за сообраќај во двете насоки. Штрајкуваат грчките земјоделци кои со трактори ја блокираа целата...

Кога кафето и честа на државата чинат 20 евра

Дали угледот на државата ни вреди 20 ЕВРА? (Писмо испратено до МВР) Синоќа ( 08.12.2016), во 21часот и 30 минути, автобус на Рул транс, со...

Србија: Деца-мигранти најдени скриени во камион

Српски цариници денес на граничниот премин Шид спречија обид на двајца мигранти скриени во камион, на врвот на товарот, да влезат на територија на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com