Таг: груби

Заев и Груби ги пречекаа фудбалските репрезентативци на граничниот премин Блаце

Доцна во ноќта фудбалерите на репрезентацијата на Македонија се вратија во државата од Грузија, каде во Тбилиси ја совладаа тамошната репрезентација и...

Артан Груби бара објаснување од Финансиска полиција за акцијата во Љуботен

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби, на социјалните мрежи побара објаснување од Финансиска полиција за акцијата за заплена на тутун во скопското село...

Груби демантира дека се разрешени претседателите на партиските ограноци

Организацискиот Секретар на ДУИ, Артан Груби, ја демантира ,,неточната вест за разрешување на претседателите на ограноците“. Во демантот...

Заев му одговори на Груби: Да не се чаталиме многу, никој...

„Да не се чаталиме многу, никој не ги носи гласовите на граѓаните во џеб, ниту политичарите, ниту партиите....

Артан Груби-мајстор за релативизација на националистички пораки(видео)

 Артан Груби од ДУИ инсистираше дека сѐ е во ред со начинот на кој челниците на ДУИ го слават Законот за јазици....

Груби и Нимиц ручале во Њујорк, разговарале за името и споделиле...

,,Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во Њујорк имаше работен ручек со посредникот на Обединетите Нации за спорот со името, американскиот дипломат, г.Метју Нимиц. Груби му...

И Артан Груби директно се вмешува во решавање на спорот за...

Пратеникот од ДУИ Артан Груби,  во Њујорк, на средба со медијаторот Метју Нимиц, ќе му понуди дополнителни идеи за решавање на спорот за името. Тој,...

Пратениците почнаа да даваат искази во обвинителство за настаните во Собрание...

Пратеникот на Дуи, Артан Груби, даде исказ во обвинителството во својство на сведок, за настаните во Собранието од 27 април. По излегувањето од институцијата Груби...

Талат Џафери дал инструкции на службите во Парламент за преземање на...

Во  8 часот новиот претседател на Собранието Талат Џафери ги даде потребните административни инструкции за работење на службите во Парламентот и со допис побара...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com