Таг: грузија

,,Полудена“ жичница ги исфрла скијачите од седиштата како катапулт(видео)

Најмалку осум лица беа повредени откако жичницата  во скијачкиот центар Гудаури во Грузија, доби неконтролирано забрзување. Видеата од ужасниот инцидент се појавија во петокот (16.03.2018)постирани...

Грузиската црква го игнорира Папата

Едвај 3000 верници дојдоа на саботната (01.10) миса што ја одржа Поглаварот на римокатоличката црква Папата Франциск во Тбилиси, главниот град на Грузија. Стадионот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com