Таг: Грција

Ветрови со јачина на ураган беснеат низ Грција(видео)

Медитеранскиот ураган Јанос погоди делови на Грција, а посебно островите Закинтос, Евија и други. Грчките крајбрежни служби го предупредија...

Премиерот Заев и неколку министри заминуваат во дводневна посета на Грција

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев од 15 до 16 септември ќе оствари работна посета на Република Грција, придружуван...

Грција ги затвора границите за српските туристи

Од утре во 6 часот, Грција повторно ги затвора границите за српските државјани, објави Н1. Како што изјави за...

Србите не се откажуваат од Грција, на бугарска граница чекаат со...

Грчките погранични служби ги тестираат заа Ковид 19 сите српски туристи пред да влезат во Грција. И покрај...

Грчките граници со Македонија остануваат затворени до 1 јули

Веста дека Македонија од денеска ќе дозволи транзит за патниците кон Грција, израдува многумина од соседството кои поитаа на море и шопинг,...

Тест за Ковид 19 на грчка граница за сомнителни патници и...

Српскиот министер за трговија и туризам, Расим Љајиќ, не им советуваше на српските граѓани да патуваат во Грција на одмор, иако границите...

Денеска се отвораат грчките граници за туристи од 29 земји

Грција од денеска е отворена за туристи, но само од 29 земји, меѓу кои и од соседна Србија. Македонија...

Извонреден портрет на Блаже Конески во грчкото електронско списание ,,Карта“

Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ ("Χάρτης", Νο.18, Ιούνιος 2020) објави извонреден портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески“...

Македонија е на списокот од 29 земји за кои од 15...

Министерството за туризам на Грција објави список на земји чии граѓани од 15 јуни ќе може да патуваат во Грција.

Од денеска Грците уживаат на плажите(видео)

По успешното справување со пандемијата од КОВИД 19, Грција ги отвори плажите за туристи, но засега само за домашните.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com