Таг: гуми

Лоцирани и фатени спалувачи на гуми на кејот на Вардар

,,Дежурните екипи на Инспекторатот на град Скопје заедно со МВР со брза реакција ги лоцираа и фатија лицата кои вршеа спалување...

Еколошки геноцид:Црн чад над Гостивар и автопатот од запалени гуми во...

Црн чад, остар и загушлив мирис ги отру денеска Гостивар и околината. На излезот од Гостивар , крај автопатот во блиска шумичка...

О2 Коалција:Пироманија во Македонија,секој ден се палат депонии, гуми, кабли…

О2 Коалиција, која се грижи за заштита на животната средина бара од владата да реагира и да го спречи натамошното загадување и...

Расчистена депонија од стари гуми за греење

Комуналните служби на Општина Карпош денеска исчистија нова дива депонија на територија на Карпош, во областа Горно Нерези.Запленето е поголемо количество...

Општина Гази Баба заплени еден тон стари гуми подготвени за палење

  Вчера, општинските инспектори за животна средина запленија 1 тон и 50 кг отпадни гуми во ромското маало на ул.,, Методија Андонов Ченто“, пред бензинската пумпа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com