Таг: Гутереш

Високи меѓународни гости се очекуваат на потпишувањето на Договорот за името...

Во недела во Преспа, на грчка страна, ќе биде потпишанa „Конечна спогодба за решавање на разликите опишани во Резолуциите 817 (1993) и 845 (1993) на...

Антонио Гутереш ќе биде новиот Генерален секретар на ООН

Постојаниот претставник на Русија во ООН Виталиј Чуркин објави , пренесуваат руски медиуми, дека сите членки на комитетот за избор на нов Генерален секретар...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com