Таг: дамовски

На 5 пратеници на ВМРО ДПМНЕ, на Чавков, Дурловски, Дамовски…ќе им...

. Советот за оценка на обвинителен акт при одделението за гонење организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по обвинителниот...

Дамовски: Драга багро, вие ниту калта не сте, со презир, Јас...

Доцна завчера, режисерот Борис Дамовски, кој започна да ја издржува изречената мерка домашен притвор, од својот дом му даде поддршка на својот соборец Игор...

Од денеска во затворски притвор се и режисерот Борис Дамовски и...

Кривичен совет ги прифатил жалбите на Јавно обвинителство за домашниот притвор на шестмината обвинети  определен од судија на претходна постапка,за случајот со настаните на...

13 затворски и 6 домашни притвори меѓу кои и за Борис...

Постапувајќи по предлог на ОЈО за организиран криминал и корупција за определување мерка притвор, пред судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1...

Додека полицијата ги бара водачите на насилното влегување во Собрание најавуваат...

Богдан Илиевски членот на иницијативата ,,За заедничка Македонија“ вели дека на Македонецот му е во генот  да се бори и тие тоа ќе продолжат...

Игор Дурловски и Борис Дамовски предводници на ,,црвено-жолтата револуција“

Под мотото „Црвената линија ја поминавте, Црвено-жолтата не“ се одржа протестот во Скопје , како што велат иницијаторите, на граѓанската иницијатива за заедничка Македонија. Директорот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com