Таг: данчо марковски

Данчо Марковски е нов амбасадор на РМ во Албанија

Данчо Марковски e новоименуваниот в.д. амбасадор на Република Македонија во Тирана, Република Албанија . Оваа иформација за Македoнски весник “Илинден”, ја потврдиле дипломатски извори од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com