Таг: дарко димитров

Дарко Димитров ја аранжираше српската песна за Евровизија ,,Нови деца“(видео)

На Евросонгот во Лисабон, Србија годинава ќе биде претставена со песната ,,Нови деца“ во изведба на Сања Илиќ и „Балканика“. Автори на оваа песна се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com