Таг: дачиќ

Дачиќ ѝ покажа двојазичен извод на родени на косовската амбасадорка во...

За време на расправата за состојбата во Косово и Метохија во Советот за безбедност на ОН, српскиот министер за надворешни работи, Ивица...

Жестока кавга на Дачиќ со дипломатската претставничка на Косово во САД(видео)

По завршувањето на седницата на Советот за безбедност на ОН на тема Косово по последните апсења и немири, српскиот министер за надворешни...

Известувачот за Србија во ЕП носи вратоврска Made in Serbia

По средбата со известувачот за Србија во Европски Парламент, Дејвид Мекалистер, српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, направи невообичаен потег.

СБ на ОН побара Косово да ги укине 100 процентните такси,...

Советот за безбедност на Обединети нации, на специјаланата седница посветена на Косово, побара Приштина веднаш да ги укине 100 процентните такси на...

Шарпланинец од Вучиќ и Каљинка од Дачиќ за Путин(видео)

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, на рускиот претседател, Владимир Путин, му подари шарпланинка по име Паша. Српскиот министер за надворешни,...

Дачиќ и Јовановиќ на раб на инцидент поради Косово во српскиот...

За време на вчерашната седница за пратенички прашања, министерот за надворешни работи ,Ивица Дачиќ, побара да се прекине седницата на Парламентот , поради дофрлање...

Дачиќ: Курц и Тачи славеа, е па така и помина преку...

На заедничката прес конференција со српскиот претседател Вучиќ, министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ, не го криеше задоволството што Србија извојува победа во Интерпол...

Притворот на 20 годишната српска студентка Сара Видак во Котор ги...

Српскиот министер за надворешни работи , Ивица Дачиќ, бара да се разгледа притворот на младата студентка од Блеград, Сара Видак, и да се утврди...

Захарова се ,,селфира“, Дачиќ, Палма и Поповиќ ја пеат ,,Видовден“ во...

Присуството на руската портпаролка Марија Захарова, на фестивалот на трубата во Гуча, ги полни локалните медиуми во Србија, но и оние во Русија. Таа беше...

Портпаролката на руското МНР Захарова во Гуча дочекана со аплауз и...

Марија Захарова, портпаролка на руското МНР, е специјална гостинка на годинешниот фестивал на трубата во Гуча, Република Србија. Во придружба на српскиот министер за надворешни,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com