Таг: дваесет и првиот

,,Дваесет и првиот“ на Османли објавен на бугарски јазик

Деновиве во издание на „Персеи“ од Софија беше објавен романот „Дваесет и првиот“ на македонскиот автор Томислав Османли во превод на Маријан Петров. За...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com