Таг: две награди

На „Mostra De Valencia“ две награди за македонскиот филм „Исцелител“

  Македонскиот филм „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески доби две награди на свеченото затворање на престижниот фестивалот „Mostra de Valencia“ во Шпанија, сребрена палма и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com